Ziemskie Anioly – Doreen Virtue

Na mojej półce książek czekających do przeczytania, znajdowała się książka, ktora w pewnym momencie zaczęła mnie coraz bardziej zaciekawiać. Miałam wrażenie, że mnie woła aby ją przeczytać. Czekała na to rzeczywiście bardzo długo, tak więc zdecydowałam się wreszcie na zajrzenie do niej.

I zajrzalam. Kiedy zaczęłam czytać, nie moglam się oderwać do momentu aż przeczytałam.

Tytul: ZIEMSKIE ANIOLY*. Przewodnik dla inkarnowanych Aniolow, Elementali, Gwiezdnych Ludzi, Schodzacych I Czarodzieji. Oryginalny tytul, to: EARTH ANGELS. A pocket guide for incarnated Angels, Elementals, Starpeople, Walk – In and Wizards.

Autor: DOREEN VIRTUE.

I tym razem moja ulubiona autorka, Doreen Virtue, podarowała nam kolejną wspaniałą książkę. Książkę o nas – Innych, i książka ta zdecydowanie jest czymś więcej niż tylko małym kieszonkowym przewodnikiem.

Książka ta jest dla nas wszystkich, którzy czujemy się inni, którzy mamy wrażenie, że zrzucono nas na Ziemię, a my teraz czekamy kiedy nas zabiorą spowrotem do domu. Książka ta jest, dla nas wszystkich, ktorzy czujemy że ‘nie pasujemy’, że jesteśmy poza społecznością, dla nas wszystkich, którym mówiono wiele razy: “Jesteś inny, jesteś dziwny”. Książka ta przyniesie Ci spokój i zrozumienie “Kim JESTEŚ żeby pokochać siebie takim jakim JESTEŚ”.

Doreen mówi:
Ta książka jest dla Ciebie i o Tobie!
Modlę się, żeby pomogła Ci wyleczyć rany, których mogłeś doświadczyć w wyniku poczucia bycia innym, bardziej wrażliwym, niezwykle kreatywnym bądź mieszczącym się poza parametrami norm, oczekiwań i organizacji.

I. Czy jesteś ziemskim aniołem?

Czy czujesz się inny od pozostałych ludzi, tak jakby ktoś zrzucil Cię na tą planetę i byłbyś ciekawy kiedy ktoś przyjdzie zabrać Cię do domu?

II. Cechy ziemskich aniołów.

Sa takie cechy które pasują do wszystkich rodzajów Ziemskich Aniołów, ale też i takie które są unikatowe tylko dla konkretnego rodzaju z wszystkich pięciu.

1. Poczucie innym, oddzielonym, wyobcowanym od pozostałych:
Cecha ta dotyczy wszystkich rodzajów, ale przy Mądrych cecha ta przechodzi rownież na dorosłe życie. Wielu Ziemskim Aniołom dokuczano lub wyzywano je z powodu ich inności: innego wyglądu, innych zainteresowań czy innego zachowania.

2. Ogromna wrazliwość na innych ludzi, chemikalia, czy przemoc w jakiejkolwiek formie.
Ziemskie Anioły mają problem z przebywaniem w tłumie, czują się wtedy bombardowane przez nadmiar emocji i fizyczne wrażenia emanujące od otaczajacych je ludzi. Przemoc w jakiejkolwiek formie, (włączając w to kłótnie, negatywne komunikaty medialne, filmy z przemocą), odrzuca Ziemskie Anioły. Ludzie często dokuczają im z tego powodu, mowiąc: “Jesteś przewrazliwiony!”
Jednak, ta wrażliwość jest świętym darem, który to Ziemskie Anioły przynoszą na tą planetę[…]. Nie potrafiły wyłączyć swojej wrażliwości nawet kiedy próbowali!

3. Silne poczucie celu.
Nawet jeśli Ziemskie Anioły nie wiedzą dokładnie jaki jest ich cel, to mimo to mają odczucie że misja obejmuje nauczanie i leczenie innych.

4. Przeszłość wzorców frustrującego związku.
Ziemskie Anioły często są wychowywane przez niedojrzałych emocjonalnie lub okrutnych rodziców. Jako dorośli sami mogą przyciągać okrutnych przyjaciół i kochanków. Niektóre Ziemskie Anioły są ‘zesłane’ jako dziecko, do nieprawidłowo funkcjonujących rodzin, jako uzdrawiające katalizatory. Te młode Ziemskie Anioły czują się jak adoptowani i nie znajdują oni wspólnego języka ani z rodzicami ani z rodzeństwem. Inne Ziemskie Anioły zobowiązują się do podjęcia wyzwań związanych z problemami rodzinnymi, dzięki czemu ich rozwój może postępować bardzo szybko, w trakcie jednego wcielenia.

5. Obcy opowiadają im swoje problemy, jak i również osobiste informacje.
Ziemskie Anioły mają wiele sytuacji kiedy to zostają zaczepiani przez całkowicie obcych ludzi, którzy ich pytają o pomoc albo wyjawiają intymne szczegóły z ich życia. Ludzie często mówią Ziemskim Aniołom: “Masz coś w sobie takiego, że czuję, iż mogę Ci zaufać”.

6. Wyglądają młodziej niż wskazuje na to data urodzenia

7. Możliwa przeszłość osobistego i rodzinnego uzależnienia.
Czy to będzie jedzenie, prochy, alkohol, papierosy, związki czy wszystkie z wymienionych, to część z Ziemskich Aniołów zwraca się do zewnętrznych substancji czy wpływów żeby zagłuszyć ból poczucia bycia innym i poczucie bycia zastraszonym.

8. Dzwoniący dźwięk w jednym uchu.
Większość Ziemskich Aniołów (lecz nie wszystkie) zauwazają wysoki cienki, dzwoniący dźwięk w jednym uchu.

III. Jakim rodzajem ziemskiego anioła jesteś?

Proszę napisz Prawda lub Falsz (P or F) obok każdego z wymienionych niżej pytań . Idź za pierwszą odpowiedzią jaka przyjdzie do Ciebie, do Twojego umysłu czy do serca.

1. Mam tendencję do łatwego przybierania na wadze, lub już teraz posiadam trochę extra kilogramów.
2. Mój przeszły lub obecny partner jest alkoholikiem, lub posiada inne uzależnienia.
3. Rzadko kiedy łamię zasady.
4. Trudno mi jest powiedzieć ‘nie’.
5. Robiłem/am pasemka, rozjaśniałam lub farbowałam włosy.
6. Raczej wolę pomagać komuś sam na sam, niż w większej ustawianej grupie.
7. Szczerze mowiąc, lubię zwierzęta czy rośliny bardziej niz ludzi.
8. Mam celtyckie pochodzenie, albo mam celtycką urodę (tzn, mam rudawy odcień włosów, piegi, i różową cerę).
9. Bez przerwy robię komuś kawały.
10. Właściwie jestem mistrzem w psoceniu, i cały czas mam łobuzerskie migotanie w oczach.
11. Jestem zaciekle niezależny I nię lubię reguł ani autorytetów.
12. Moje finanse wyglądają albo bardzo bogato albo biednie.
13. Nie lubię być w centrum uwagi i zwykle podpieram ściany przy społecznych inicjatywach.
14. Od zawsze byłem zakochany lub zainteresowany ET lub UFO.
15. Jestem natrętny ze swoją troskliwością wzgledem ludzi, niezaleznie od tego czy podziękują mi za to czy nie.
16. Zajmuję się Reiki lub innymi formami pracy z energią, np metodami uzdrawiania przy pomocy nakładania rąk.
17. Moja życiowa misja jest ważniejsza niż wzięcie ślubu i posiadanie dzieci.
18. Naprawdę chciałbym pójść do domu juz teraz, gdyż wiem, że Ziemia nie jest moim prawdziwym domem.
19. Miałem zmieniające życie doświadczenie, takie jak poważny wypadek czy doświadczenie bliskie śmierci.
20. W przeszłości byłam tak nieszczęśliwy, że chciałem umrzeć i powaznie myslałem o popełnieniu (lub dokonałem próby) samobójstwa.
21. Zmieniłem swoje imię lub poważnie rozważam taką możliwość.
22. Moja rodzina I przyjaciele zauwazają: “Jesteś teraz inny. Coś się zmieniło w Tobie”.
23. Dokonałem lub jestem w trakcie robienia drastycznych zmian jednocześnie w wielu dziedzinach mojego życia (takich jak przeprowadzka, zmiana pracy, rozwód) wszystko w jednym momencie.
24. Posiadam głęboką duchową wiedzę, o której ani nie czytałem ani nie usłyszałem od żadnych nauczycieli.
25. Pomimo, że wiem, iż jestem inny od pozostałych ludzi, to nadal lubię towarzystwo ludzi i bardzo dobrze radzę sobie z większością ludzi.
26. Wiem, że posiadam magiczne zdolności, których nie wykorzystuję w tym momencie.
27. Posiadam silne wspomnienia lub zainteresowania związane z czasami Arturian lub Atlantydy.
28. Wierzę że zostalem spalony na stosie, albo zabity w inny sposób, podczas polowań na czarownice i Inkwizycji.
29. Uczyłem się kart Tarota lub astrologii.
30. Jestem mocno ukierunkowany w stronę duchowości opartej na starych wierzeniach, uznających Ziemię za coś Boskiego, tj Szamanizm lub tzw. ceremonie księżycowe.

Punktacja:
Liczba prawdziwych odpowiedzi, które zanotowałeś, pokaże Ci z którego Królestwa pochodzisz. Policz liczbę Prawdziwych odpowiedzi dla każdej grupy sześciu pytań, zaczynając od pierwszego.

• Na przykład, jeśli odpowiedziałeś cztery lub więcej razy na ‘Prawda’ dla pytań od 1 do 6, to prawdopodobnie jesteś Inkarnowanym Aniołem (To znaczy, im więcej udzieliłes ‘prawdziwych’ odpowiedzi w danej kategorii, tym bardziej prawdopodobne jest, że pochodzisz właśnie z tego Królewstwa).

• Na przykład, jeśli odpowiedziałeś cztery lub więcej razy na ‘Prawda’ dla pytań od 7 do 12, to prawdopodobnie jesteś Inkarnowanym Elementalem.

• Na przykład, jeśli odpowiedziąłeś cztery lub więcej razy na ‘Prawda’ dla pytań od 13 do 18, to prawdopodobnie jesteś Inkarnowaną Gwiezdną Istotą.

• Na przykład, jeśli odpowiedziałeś cztery lub więcej razy na ‘Prawda’ dla pytań od 19 do 24, to prawdopodobnie jesteś Inkarnowanym Walk – In, czyli Schodzącym.

• Na przykład, jeśli odpowiedziałeś cztery lub więcej razy na ‘Prawda’ dla pytań od 25 do 30, to prawdopodobnie jesteś jednym z Mędrców.

—–
* – posiadam tylko oryginalną, angielską wersję książki, tłumaczenie polskie, które tu przedstawiam zostało wykonane przeze mnie, wobec czego może się różnić od polskiego tłumaczenia książki “Krolestwo Ziemskich Aniolow”.