“Dzieci Indygo” – Doreen Virtue

Właśnie skończyłam czytać książkę “Dzieci Indygo. Opieka i wsparcie” – Doreen Virtue. Książka jest znakomita. Autorka wspaniale przedstawia owe dzieci, ich sposób myślenia, czucia i system postrzegania świata i siebie. Jako dziecko indygo uważam, że ta pozycja wydawnicza jest prawdziwym darem dla świata, a przede wszystkim dla samych dzieci. Dzięki niej łatwiej zrozumieć siebie i zaakpceptować siebie, świat i swoją drogę. Szczerze polecam każdemu dziecku, które się utożsamia z tematem. Nawet jeśli owe dziecko ma już sporo ponad 20 lat… wiedza zawarta w tej książce pomaga bowiem w uzdrowieniu i zrozumieniu swojego ‘dziwnego’ dzieciństwa. Polecam równie gorąco rodzicom, gdyż książka owa jest skierowana nie tylko do samych dzieci ale i do rodziców. Autorka pokazuje rodzicom jak postępować z dziećmi indygo, jak pomagać im odnaleźć się w dzisiejszym świecie, jak je motywować, jak pomóc im rozwijać cały wachlarz talentów, które te dzieci posiadają.

Zdaję sobie sprawę, że książka zawiera również treści, do których można by się ‘przyczepić’, ale czytanie książek wg. mnie nie polega na bezkrytycznym przyjmowaniu aboslutnie każdego słowa za pewnik. Włączmy serce i dar rozróżniania w trakcie czytania, a sami będziemy wiedzieć, co jest właściwe dla nas. Zachęcam Was do samodzielnego przemyślenia każdej wątpliwości, z tej książki. Jednak, jeśli czujemy, że coś nie jest dla nas, nie skupiajmy się na tym, na zasadzie, aaa książka jest taka sobie, bo ma takie i takie wady. Skupmy się na tym jakie ma zalety, na tym co możemy z niej wynieść, czego możemy się nauczyć, i na podstawie tego oceńmy czy książka jest wartościowa dla nas czy nie.

Ja wyniosłam wiele cudownych rzeczy z tej książki. Dla mnie ona sama była dla mnie wielką pomocą i inspiracją. Życzę Ci Aniołku, aby i Tobie służyła jak najlepiej.

Tytuły rozdziałów:

Wprowadzenie. Mali posłańcy światła.

1. czy ja lub moje dziecko jesteśmy Indygo?

2. ADD, ADHD i Ritalin.

3. Cel dzieci Indygo.

4. Terapia Anielska dla Indygo.

5. Intuicja a dzieci Indygo.

6. Jak pozbyć się bezsenności i przerażających wizji.

7. Gimnastyka: naturalne wprowadzanie zmian w chemii.

8. Naturalne dzieci w nienaturalnym świecie.

9. Pokarm a samopoczucie Dziecka Indygo.

10. Ekspresja twórcza.

11. Co dzieci Indygo chcą nam powiedzieć?

12. Astrologia a Dzieci Indygo.

13. Bezwarunkowa miłość do siebie

14. Posłowie. Przesłanie dla Dzieci Indygo.