“Dzieci Indygo” – Doreen Virtue – ciąg dalszy

Chcę Ci przedstawić kilka fragmentów z książki Doreen Virtue.

“Najczęstrze wzorce zachowania Dzieci Indygo:

  • Przychodzą na świat z poczuciem królewskiej godności (i często zachowują się zgodnie z nią).
  • Mają poczucie “zasługiwania, aby tutaj być” i są zaskoczone, kiedy inni go nie podzielają.
  • Poczucie własnej wartości jest dla nich istotną kwestią. Często mówią swoim rodzicom, “kim są”.
  • Mają problemy z uznaniem bezwarunkowej władzy (nieudzielającej wyjaśnień i niedającej możliwości wyboru).
  • Po prostu nie robią pewnych rzeczy; na przykład, czekanie w kolejce jest dla nich trudne.
  • Frustrują je systemy oparte na rytuałach i niewymagające twórczego myślenia.
  • Często dostrzegają lepsze sposoby robienia czegoś, zarówno w domu, jak i w szkole, co sprawia, że wydają się być “pogromcami systemów” (przeciwnymi każdemu systemowi).
  • Wydają się być nastawione antyspołecznie, o ile nie przebywają w towarzystwie podobnych do siebie. Jeśli w ich otoczeniu nie ma osób o poziomie świadomości podobnym do ich poziomu, często zwracają się do swojego wnętrza, czując się, jakby nie rozumiał ich żaden człowiek. Szkoła często jest dla nich niezwykle trudnym doświadczeniem społecznym.
  • Nie reagują na dyscyplinę opartą na wywoływaniu poczucia winy (“Poczekaj, niech tylko twój ojciec wróci do domu”).
  • Nie wstydzą się mówić o tym, czego potrzebują.”

“Dzieci Indygo reprezentują szczególny rodzaj osób, które pojawiają się na naszej planecie, aby obdarzyć nas swymi darami. są tu po to, żeby zmienić nasze systemy polityczne, edukacyjne, żywieniowe, rodzinne i inne. Są tu też po to, aby pomóc nam wszystkim dotrzeć do swoich potencjałów poprzez stanie się bardziej naturalnymi i intuicyjnymi”

“Dzieci Indygo często szufladkuje się jako ciepiące na ADD albo ADHD. Skróty te oznaczają odpowiednio: zespół zaburzeń koncentracji uwagi oraz zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Jednak dzieci te nie są zaburzone. Zaburzony jest świat, do którego usiłują się dopasować! Pełen jest nienaturalności i nieuczciwości. I, jak powiedziała Dawn, Dziecko Indygo, które będę w niniejszej książce cytować: “Och, rzeczywiście cierpimy z powodu zaburzenia uwagi. Dostajemy za mało uwagi od swoich rodziców i innych dorosłych, od których potrzebujemy pomocy i przewodnictwa”.

“W świecie współczesnym ludzie okłamują siebie samych i innych utrzymując się przy życiu za sprawą przetworzonej żywności i zanieczyszczonego powietrza. Codziennie chodzą do pracy, której nienawidzą i odcinają się od przepełniającego ich uczucia niezadowolenia. Z drugiej strony, dzieciom tym brakuje umiejętności dystansowania się i okłamywania siebie. Posiadają niewiarygodne właściwości telepatyczne i zbyt wiele uczciwości, by siebie oszukiwać. W pewnym sensie, Dzieci Indygo stanowią dla nas wszystkich zdrowe modele ról.”

“Dzieci Indygo to młodzi ekscentrycy, którzy tworzą własne reguły i żyją tak, jak dyktuje im serce i rozum. Dr David Weeks z Edynburskiego Szpitala Królewskiego w Szkocji przeprowadził wywiad z 1100 “ekscentrykami”. Odkrył, że posiadają oni trzy zasadnicze cechy wspólne: (1) silną wolę; (2) poczucie humoru; (3) twórczą wyobraźnię. Miewają też mniej problemów ze zdrowiem niż ogół populacji, a także żyją dłużej. Poza tym, dr Weeks odkrył, że “ekscentrycy są radośni, idealistyczni i pełni projektów mających poprawić lub zbawić świat”.

“Dzieci Indygo i ekscentrycy są zbyt zajęci marzeniami o sposobach zbawienia świata, by zawracać sobie głowę słaniem łóżka!”

“Często te dzieci są karane, strofowane i wyśmiewane – jeśli nie w domu, to przez nauczycieli i rówieśników. Zaczynają się wstydzić tego, kim są. Ten wstyd przyćmiewa blask ich złotych talentów. Podobnie jak zbity pies, Dzieci Indygo często chodzą ze zwieszoną głową i ‘podkulonym ogonem’. Znaczna część problemów z zachowaniem tych dzieci wynika z traumatycznego wstydu i nadużyć emocjonalnych, a nie z zespołu ADD.”

“Dzieci Indygo wiedzą, że są inne niż większość. Wiele z nich mówiło mi: “Czuję się jakby jakiś autobus wysadził mnie na tej planecie i zastanawiam się, kiedy znowu przyjedzie, żeby zabrać mnie z powrotem do domu”.

“Pozbawione wsparcia ze strony przyjaciół i rodziny, wrażliwe Dzieci Indygo mogą uwierzyć, że coś jest z nimi nie tak. Może to prowadzić do zachowań typu ‘acting-out’ lub zachowań niezwykle introwertycznych.”

“Indygo czują się staro od chwili urodzenia. W pewnym sensie, wiedzą one znacznie więcej niż dorośli, mają jednak niewielkie możliwości wyrażania swoich talentów ze względu na czasowe i finansowe ograniczenia systemu edukacyjnego. Szkoła i odrabianie lekcji zajmują im cały dzień – na dodatek nie dostają za to nawet złamanego grosza! Jak czułbyś się, gdybyś musiał przebywać gdzieś całymi dniami, w towarzystwie ludzi, którzy dokuczają ci albo Cię unikają, mówiąc, że coś jest z tobą nie tak – i gdybyś nie otrzymywał za to pieniędzy?”

“Indygo są dziećmi niezwykle twórczymi, a ich sposób myślenia jest bardzo nowatorski”.

“Chociaż Indygo uczą się i działają w odmienny sposób, nie oznacza to, że są mniej inteligentne. Dzieci Indygo nie są nierozgarnięte! Chodzi o to, że ich ogólny iloraz inteligencji odzwierciedla pewną przemianę, wskazującą na zwiększenie inteligencji w sferze niewerbalnej, a obniżenie jej w sferze umiejętności werbalnych. Ponieważ jednak wskaźniki ilorazu inteligencji stanowią połączenie umiejętności werbalnych i niewerbalnych, ogólny poziom inteligencji jest obecnie wyższy niż kiedykolwiek przedtem.”

“Zamiast w szkole ich błyskotliwość objawia się poprzez znakomite wyniki w grach video, poprzez tworzenie przpięknych naszyjników z paciorków albo zapamiętywanie każdego słowa ze swoich ulubionych piosenek.”

“Dzieci, które przychodzą na świat od połowy lat siedemdziesiątych do chwili obecnej, nazywane są często Dziećmi Indygo, ponieważ dosłownie są “dziećmi promienia indygo”. Posiadają niezwykle silne zdolności parapsychiczne, a swoje parapsychiczne wizje i poznanie uważają za coś naturalnego. Ich duchowe talenty są dostrojone do tak wysokiego poziomu, że często uzdolnienia tych dzieci (choć one same mogą uważać je za przekleństwo) są obecne również w innych sferach życia.”

“Na przykład wiele Dzieci Indygo jest utalentowanych artystycznie. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem artyzm jest jedną z funkcji prawej części mózgu, która u Dzieci Indygo jest dominująca. Ich uzdolnienia obejmują raczej aspekt twórczy sztuki, niż jej studiowanie, co charakterystyczne jest dla lewej części mózgu. Zatem Dzieci Indygo mogą oblewać zajęcia z muzyki, ponieważ nie potrafią zapamiętać gamy, ale po szkole mogą komponować w domu najpiękniejszą muzykę na instrumentach, wykorzystując swe wewnętrze zmysły. “

“Wiele Dzieci Indygo jest również obdarzonych emocjonalnie. Często zachowują się w stosunku do innych dzieci jak “uliczni psychologowie”, wysłuchując ich i udzielając mądrych rad. Ludzie wylewają swe uczucia przed Dziećmi Indygo ze względu na ich serdeczną i nieosądzającą naturę. Kiedy więc twoje Dziecko Indygo przyprowadzi do domu grupkę obdartych kolegów, wiedz, że mogą to być pacjenci tego dziecka psychologa.”

“Dzieci Indygo wykazują w wielu sytuacjach niezwykłą wrażliwość. Mogły być narażone na drwiny w rodzaju: “jesteś zbyt wrażliwy”, jednak ich wrażliwość to dar duchowy, podobny do urządzenia wykrywającego. Są w wysokim stopniu świadome myśli i uczuć innych, a ich wrażliwość dostrojona jest do dwóch głównych obszarów, którymi są:

1. Prawda i uczciwość. Są niezwykle wrażliwe na kłamstwa i wszelkiego rodzaju brak ucziwości. Wrażliwość ta związana jest z nadzwyczajnymi zdolnościami parapsychicznymi Dzieci Indygo i stanowi ogromną część ich Celu Życiowego, o czym przeczytasz w dalszej części tej książki.

2. Toksyczne otoczenie. To ‘naturalne dzieci w nienaturalnym świecie’

Po raz pierwszy pojawiły się na tej planecie w późnych latach siedemdziesiątych (pionierzy nawet w pięćdziesiątych). Są to „stare dusze” dojrzałe by zapoczątkować rewolucję duchową świata. Pozwólmy sobie uszanować odmienność naszych dzieci, pozwólmy zainicjować w nas otwartość na duchową przemianę, odkryjmy pierwiastek INDYGO w każdym noworodzącym się dziecku.”

“Jeśli sam jesteś Dzieckiem Indygo i czytasz tę książkę, jestem szczęśliwa! Najwyraźniej troszczysz się o siebie i swój Cel Życiowy. Nauczę cię tych samych metod, z jakich korzystam, pracując ze swymi klientami, pomagając im odkryć ich Cel. Kiedy już odkryjesz swój Cel i zaczniesz nad nim pracować, znaczna część wewnętrznej pustki i bólu zniknie. Nauczę cię również pewnych metod uzdrawiania duchowego, które pomogą ci oczyścić się z negatywnej energii, jaką możesz wchłaniać od innych ludzi. Te praktyki mogą pomóc ci poczuć w sobie więcej energii, doświadczyć większego spokoju umysłu, a także lepiej zasypiać i koncentrować się.”

“Dziecko Indygo zwykle posiada następujące cechy:

1. silna wola.

2. Urodzone w 1978 roku lub później.

3. Nieustępliwe.

4. Twórcze, obdarzone talentem do muzyki, tworzenia biżuterii, poezji itp.

5. podatne na uzależnienia.

6. “stara dusza”, zupełnie jakby będąc trzynastolatkiem, w rzeczywistości miało lat 43.

7. obdarzone intuicją lub zdolnościami parapsychicznymi, być może w przeszłości widywało anioły lub osoby zmarłe.

8. Samotnik, czy to z powodu agresywnych zachowań typu acting-out, czy wrażliwości i introwertyzmu.

9. Niezależne i dumne, nawet jeśli stale prosi cię o pieniądze.

10. Odczuwa głębokie pragnienie, by nieść światu pomoc na wielką skalę.

11. Szamocące się pomiędzy niską samooceną a poczuciem własnej wielkości.

12. Łatwo się nudzi.

13. Prawdopodobnie zostało zdiagnozowane jako cierpiące na ADD lub ADHD.

14. Podatne na bezsenność, niespokojny sen, koszmary lub trudności/lęki związane z zasypianiem.

15. W przeszłości cierpiało na depresję, a być może podejmowało próby samobójcze lub o tym myślało.

16. Poszukuje prawdziwych, głębokich i trwałych przyjaźni.

17. Z łatwością nawiązuje kontakt z roślinami i zwierzętami. “

Wiecej na temat Dzieci Indygo znajdziesz w wyżej wymienionej książce. Szczerze polecam ci ją, jeśli po przeczytaniu wyżej wymienionych fragmentów poczułeś, że temat dotyka Ciebie mocno, lub kogoś z twoich bliskich. W książce znajduje się dużo więcej ciekawych i inspirujących informacji, ja przedstawiłam w skrócie jej pierwszy rozdział.

Miłego czytania!