codzienna retrospekcja

Na koniec dnia, najważniejszą rzeczą jest, jaki byłeś dzisiaj, jaki jesteś na codzień, a jakim chcesz być – przemyśl miniony dzień i to jak reagowałeś na wszystkie wydarzenia i doświadczenia, a jak chciałbyś zareagować w podobnych sytuacjach w przyszłości. Dokonaj szczerego przeglądu i podejmij decyzje o zmianie swojego zachowania w przyszłosci, a wszystko to w celu przybliżenia się do najlepszej wersji samego siebie.

Na koniec dnia, najważniejszą rzeczą jest, czego nowego nauczyłeś się dzisiaj o sobie – przemyśl minione sytuacje, emocje, rozmowy, spotkania itp… i pomyśl co nowego odkryłeś dzisiaj na swój temat. Niezależnie od tego czy jest to coś pozytywnego czy negatywnego – odkryj to i zdecyduj już teraz czy jest to coś co chciałbyś zmienić, czy coś co lubisz i chciałbyś w sobie zachować. Każda, nawet najdrobniejsza rzecz, jaką odkryjesz na swój temat, przybliża ciebie do pełnego przejawiania siebie w swojej najbardziej boskiej naturze.

Na koniec dnia, najważniejsze jest, co jeszcze możesz i co faktycznie robisz, aby stawać się lepszą wersją siebie – po całym przeglądzie dnia i towarzyszących mu emocji, sytuacji i wyzwań, nadchodzi czas przemyślenia, co jeszcze mógłbyś zrobić, aby zmienić swoje zachowania, emocje i automatyczne reakcje. Następnym krokiem zatem jest poprawa rzeczy, nad którymi zdecydowałeś się jeszcze popracować. Nie wahaj się i nie odkładaj zmian na jutro. Życie bowiem toczy się tylko dzisiaj i żyj jakby jutro miało nigdy nie nastąpić. Jeśli potrzebujesz kogoś przeprosić, zrób to dzisiaj. Jeśli potrzebujesz komuś wyznać miłość, zrób to dzisiaj. Jeśli chcesz kogoś pocieszyć i wesprzeć, także zrób to już dzisiaj.

Na koniec dnia, najważniejsze jest, jak bardzo siebie kochasz i jak bardzo potrafisz siebie doceniać. Każdego dnia zadawaj sobie pytanie czy dzisiaj kochasz i doceniasz siebie przynajmniej trochę bardziej niż wczoraj. Każdego dnia znajdź przyjmniej jedną rzecz, którą wykonałeś dobrze, tak abyś mógł docenić siebie i powiedzieć sobie, że każdego dnia idzie ci coraz lepiej. Doceniaj wszystkie swoje postępy, nawet te najdrobniesze i najmniej znaczące. Okazuj sobie miłość i wsparcie i bądź w tym hojny.

Na koniec dnia, najważniejsze jest, co jeszcze możesz zrobić aby poznać siebie głebiej .. lepiej. Podczas codziennego przeglądu dnia, stajesz się coraz bardziej świadomy tego kim jesteś, tam głęboko w sercu i swojej duszy. Poznawanie siebie to podstawa wzrostu świadomości, a tym samym podnoszenia jakości swojej energii. Nie bój się zagłębić w swoje serce, swoje emocje, uczucia i myśli… to są części twojego jestestwa, które potrzebujesz poznać i przetransformować aby dokonać prawdziwych i głębokich zmian w swoim życiu.

Na koniec dnia, najważniejsze jest, jak jeszcze możesz służyć swiatu, sobie i Bogu. Niezależnie od tego, czy ci się to podoba czy nie, to jednym z najważniejszych celów duszy podczas życia na ziemi, jest szerzenie miłości i wsparcia każdemu, włącznie z tobą samym. Dlatego też, w wielu sercach budzi się pragnienie czynienia dobra dookoła. To mogą być zwykłe proste rzeczy, jak życzenie miłego dnia z uśmiechem na twarzy i miłością w sercu. Dobra energia zostaje wysłana i płynie w świat. Niektórzy z nas jednak mają pragnienie uczynić coś bardziej spektakularnego i jeśli i ty masz takie uczucie to śmiało, działaj. Uczyć ten świat lepszym miejscem do życia. Czyć dobro w każdy możliwy sposób, taki jaki najbardziej lubisz.

Na koniec dnia, najważniejsze jest, jak jeszcze możesz wyrażać nieskończoną, niczym nieograniczoną, bezwarunkową MIŁOŚĆ, jaką JESTEŚ – każdego dnia, w każdym momencie swojego życia bądź w pełni świadom tego KIM JESTEŚ, a jesteś żywą emanacją Boskiej Miłości, więc przejawiaj się jako Ona i bądź żywym przykładem dla wszystkich dookoła. Inspiruj innych w odkrywaniu ich boskiej natury i prowadź ich jeśli zajdzie taka potrzeba. Bądź nauczycielem ale pamiętaj również o swojej naturze wiecznego studenta. Bądź silny ale delikatny. Bądź pewny siebie ale pokorny sercem.